Alergie a produkty FLP

17.03.2013, 19:47, ing.Zdeněk Kramarčík

 

S príchodom jari prichádza aj alergia. Pokiaľ vás svrbí nos, často kýchate, máte upchatý nos a opuchnuté oči, je veľmi pravdepodobné, že to nie je nachladnutie, ale alergia


Alergia vzniká v organizme vtedy, keď imunitný systém nedokáže zneškodniť antigén - alergén. Poznáme 5 druhov alergickej reakcie, najčastejším je 1.typ- skorá alergia. Alergémni sú prach, peľ, potraviny, roztoče a lieky, a 4.typ - oneskorená alergia, ktorá sa prejavuje kontaktným ekzémom. Klinické príznaky alergie sú svrbenie, opuch, bolesť, zápal, stiahnutie hladkého svalstva ciev, priedušiek a cievnej steny. Zodpovedajú za tvorbu hlienu na sliznici dýchacieho ústrojenstva a črevnej steny. Takto poškodené bunky potrebujú dodať látky, ktoré im pomôžu zvládnuť prejavy alergie.

   Produkty firmy FLP majú práve takéto vlastnosti, ktoré umožnia alergii predchádzať alebo ju minimalizovať. Sú určené na vnútorné a vonkajšie použitie. Základom doplnkovej výživy je dužina už tisícročia známej liečivej rastliny Aloe Vera.

Aloe Vera nápoje

Aloe Berry Nectar, Aloe 2Go sú obzvlášť osožné pre alergikov, pretože okrem základných zložiek Aloe Vera obsahujú aj brusnice, ostružinu, ktoré spolu s acemannanom posilňujú imunitný systém. Pomesteen Power, antioxidačný nápoj,  je vyrobený aj pre deti. Obsahuje užitočné rastliny s biologickým účinkom.

 Výživové doplnky

Včelie produkty sa používajú iba vtedy, ak nie je známa alergia na ne. Jedným z nich je Forever Bee Pollen (včelí peľ) s odporúčaným dávkovaním 2-3 tablety denne. Pri dlhodobom používaní dokáže zlepšovať pripravenosť imunitného systému zvládnuť agresivitu alergénu. Urýchľuje regeneráciu alergénom poškodených buniek. Potláča aktivitu baktérií, čím znižuje riziko zápalových zmien alergiou poškodených buniek. Je ideálnym doplnkom pre toleranciu k alergénom. Bohatým obsahom vitamínov, minerálnych látok a iných živín podporuje metabolizmus a dodáva energiu.  

Forever Royal Jelly  (včelia materská kašička) s doporučeným dávkovaním  1-2 tablety denne. Zlepšuje metabolizmus organizmu, zvyšuje energiu a tím sa pomáha zbaviť únavy, stresu a vyčerpania.

Forever Echinacea Supreme s odporúčaným dávkovaním 2 tablety denne. Echinacea by sa nemala užívať dlhšie ako 8 týždňov, potom je potrebné prerušiť užívanie na jeden mesiac. Ochraňuje medzibunkové tkanivo, posilňuje imunitu a má výrazné protizápalové a posilňujúce vlastnosti. Pomáha minimalizovať respiračné príznaky alergie.

Forever Garlic - Thyme s odporúčaným dávkovaním 3 tobolky denne. Okrem toho, že posilňuje imunitný systém má aj výrazné proti bakteriálne, proti plesňové vlastnosti, ktoré sú spôsobené prítomnosťou allicínu v cesnaku a saponinov v materinej dúške. Stopový prvok germánium nielenže posilňuje imunitný systém, ale umožňuje v organizme maximálne zužitkovať kyslík.

Forever Ginkgo Plus s odporúčaným dávkovaním 2 tablety denne. Posilňuje stenu kapilár, čím zmierňuje prejavy alergie na koži a sliznici. Zrýchľuje metabolizmus, cirkuláciu a výmenu kyslíka v krvi. Uvoľňuje stiahnutie hladkého svalstva alergénom napadnutej sliznice. Umožňuje vykašliavanie tým, že znižuje väzkosť hlienu na sliznici dýchacieho systému. Spôsobuje roztiahnutie pľúc, čím prispieva k zmierneniu alergickej astmy. Vyrovnáva tlak v krvi, čím bráni jeho výkyvom hlavne pri prudkej alergickej reakcii.

Forever Active Probiotic s odporúčaným dávkovaním 1 tobolka denne, ktorá sa nesmie rozhryznúť. Obsahuje 6 dobrých dobrých, probiotických baktérií skupiny Bifidobacterium a Laktobacilus, ktoré sa usadia v hrubom čreve, kde je 80%buniek imunitného systému. Udržuje bunky tela s správnej kondícii a má schopnosť pohotovo zareagovať na alergén kdekoľvek v organizme.

Forever Lycium Plus s odporúčaným dávkovaním 3 tablety denne. Je najúčinnejší antioxidant na svete a dokáže zneškodniť alergén. Jeho protizápalové vlastnosti ochránia poškodené bunky pred vznikom bakteriálnej infekcie.

 Produkty FLP na lokálne ošetrenie kože a slizníc

Pri aplikácii produktov FLP na kožu a sliznicu môžeme zo všetkých zložiek Aloe Vera vyzdvihnúť predovšetkým lignín. Táto inertná látka umožňuje zložkám Aloe Vera preniknúť do hĺbky kože a slizníc. K základným prejavom alergickej reakcie patria opuch, bolesť a svrbenie kože a slizníc. Dužina Aloe Vera dokáže blokovať enzým histamíndekarboxylátu, čím sa získava vzácny protisvrbivý účinok.

Doporučujeme nastriekať postihnuté miesta Aloe Firstom, ktorý sa môže nastriekať do ústnej a nosovej dutiny. Aloe Activator je číra stabilizovaná dužina Aloe Vera, ktorý okrem iného využitia, môžeme nakvapkať aj do oči. Zavrieme oči na pár sekúnd, čím sa vyrovná pH a nebude štípať. Aloe Lips je tyčinka pre aktuálne použitie kedykoľvek začnú prejavy alergie na koži. Na ošetrenie kože je vhodný aj Aloe Vera Gelly, priesvitný gél.

 

Alergik by si mal starostlivo vyberať aj mydlá, čistiace prostriedky a kozmetiku. Firma FLP spĺňa aj tieto požiadavky. Aloe Face & Body  Soap je tekuté mydlo, Avocado Face at Body Soap je tuhé mydlo s úžasnou vôňou a Aloe Bath Gelée je jemný sprchovací gél. Čistiaci prostriedok Forever Aloe MPD má univerzálne čistiace vlastnosti pre potrebu celej domácnosti, obzvlášť ho ocenia alergici s prejavom na koži rúk.

Produkty FLP výrazne zlepšia kvalitu každého alergika. Sú vhodné aj na dlhodobé užívanie.