Aloe vera rieši tráviace problémy

09.09.2013 09:48

Problémy s trávením má dnes prakticky každý človek. Kde by sme mali hľadať príčiny? Bude sa treba vrátiť do vzdialenej histórie, kedy mal človek k dispozícii prevážne rastlinnú potravu, samozrejme surovú. Mäso jedol len občas, a to iba nemastné. Každý človek sa musel veľa namáhať a hlavne pohybovať, aby si ulovil nejakú potravu a tiež aby sa nestal potravou pre iného živočícha.

Súčasné stravovanie ľudí sa však od spomínanej histórie zásadne odlišuje. Čím ďalej sa menej pohybujeme, v našej potrave prevládajú potraviny prevážne živočíšneho pôvodu, konzumujeme málo vlákniny, máme nedostatok minerálov a prijímame veľké množstvo škodlivých látok ako sú rôzne farbiva a konzervačné látky v potravinách. Konzumujeme zbytočne veľa živočíšnych tukov. Výsledkom toho je, že príliš veľa ľudí má nadváhu až obezitu, vysoký krvný tlak, cukrovkou a rôzne choroby tráviaceho traktu. Každý deviaty až desiaty človek je ohrozený rakovinou hrubého čreva.

Existuje vôbec nejaké riešenie?

Určite áno. Predovšetkým je treba do stravovania vrátiť pravidelnosť. Tráviaci trakt sa najlepšie pripraví na trávenie, pokiaľ ho naučíme „pravidelností“. V pravidelnom čase prijímať potravu sú aj optimálne podmienky na trávenie (duševná pohoda, optimálne množstvo a zloženie tráviacich enzýmov).

Zložením potravy sa tu nebudeme  zaoberať, na to je potrebný oveľa väčší priestor. Ktoré doplnky potravy pomôžu zvládnuť bežné problémy s trávením, ako je zápcha, nadúvanie, pálenie žáhy, nedostatočné trávenie, vredové ochorenie žalúdka a dvanástornikaaloe vera gel