Aloe vera v kozmetike

09.09.2013 09:43

Dnes si povieme o najznámejšom použití aloe vera , a to v kozmetike. Účinky Aloe vera v kozmetike sú známe tisíce rokov – už kráľovná Kleopatra ktorá bola známa svojou krásou, používala na pestovanie svojho tela práve Aloe vera a veľmi dobre vedela, že nielen lokálne účinky Aloe vera sú zázračné, ale aj vnútorné užívanie – pitie Aloe vera gélu jej telu naozaj prospieva.

Krása každého tela vždy vychádza z vnútra. Ak máme zdravotné problémy, či už psychického alebo fyzického rázu, môžeme používať tú najlepšiu kozmetiku, natierať sa tými najlepšími mastičkami, ale žiarivého výsledku nikdy nedosiahneme.

Aloe vera je biologicky aktívna zmes  vitamínov, minerálnych látok, aminokyselín a obsahuje celý rad ďalších účinných látok – spolu je ich viac ako 200.

Aloe vera odstraňuje z nášho tela prebytočné a škodlivé látky – detoxikuje, pôsobí proti stresu, posilňuje imunitu, pôsobí protialergicky, a protizápalovo, zmierňuje bolesti, urýchľuje hojenie rán, zvyšuje výkonnosť – proste harmonizuje činnosť celého organizmu.

Používanie kvalitných kozmetických prípravkov z Aloe vera má tieto účinky:

  • prirodzeným spôsobom preniká až do spodných vrstiev kože – až ku kapiláram
  • viaže na seba vodu, tzn. Že veľmi účinne hydratuje
  • má vysokú výživnú hodnotu
  • opstaňuje z kože všetky prebytočné a škodlivé látky (napr. zvyšky chemikálií a liekov sa ukladajú do kože a následkom toho je že najmä staršia pleť vypadá unavená a  „popolavá“)
  • tlmí zápaly
  • chráni pokožku pred negatívnymi účinkami
  • normalizuje (najmä u starších ľudí) cyklus tvorby buniek
  • odstraňuje  zrohovatelé, staré bunky z povrchu kože

Smelo môžeme povedať, že kozmetika s vysokým obsahom Aloe vera má omladzujúci účinok na pleť, vyživuje ju, ochraňuje a skrášľuje.

Najväčším svetovým producentom a spracovateľom stabilizovaného Aloe vera gelu ja americká firma Forever Living Products (FLP). Krémy ktoré vyrába obsahujú od 35% až do 85% čistého gelu z aloe vera. Je len niekoľko firiem na svete, ktoré môžu na svojich výrobkoch používať certifikát Medzinárodnej vedeckej rady pre aloe, ktorý garantuje minimálne množstvo a kvalitu Aloe vera vo výrobkoch.

Najžiadanejšie výrobky z Aloe vera pre vonkajšie použitie sú napr.:

Aloe Lips – balzam na pery, prevencia proti oparom, ochrana v extrémnom počasí

Aloe Vera Gelly – gel z Aloe vera (85%) s výrazným hojivým a výživným efektom

Aloe Lotion – univerzálne pleťové mlieko z Aloe vera (66%), zvhčuje, ukľudňuje a hojí

Aloe Propolis Creame – krém z Aloe vera (66%) a včelieho propolisu, kožný kondicionér

Aloe Sunscreen – krém  proti slnečnému žiareniu s ochranným faktorom 30, atď.

 

Okrem širokej ponuky ošetrujúcej kozmetiky dodáva FLP aj dekoratívnu kozmetiku Sonya, ktorá je vhodná pre profesionálnu prácu a naviac má hojivé a šetriace účinky vďaka vysokému obsahu aloe vera.