Prevencia zdravia

26.04.2014 16:50

Šťava z Aloe vera Barbadensis Miller, najvyhľadávanejšieho druhu z viac ako 300 druhov aloe vera má adaptogénnu dispozíciu, to znamená, že každá bunka ľudského tela využie len tie látky, ktoré práve potrebuje.

 

Podporuje trávenie a chráni pred rakovinou

Pravidelné niekoľko týždňové užívanie šťavy z aloe vera (z certifikovaných surovýn od značkových výrobcov, a nie sladených nápojov "s prídavkom aloe") dokáže zlepšiť funkcie čriev a pečene, znížiť výskyt "nepriateľských" baktérií v tráviacom trakte, zmierniť nebezpečné pálenie záhy a nepríjemné nadúvanie. Užívaním šťavy z aloe vera sa tiež znižuje riziko vzniku vredov a rakoviny hrubého čreva a konečníka. Účinné látky tejto rastliny celkovo stimulujú imunitnú odozvu organizmu proti rakovine a pomáhajú potláčať rôzne vírusové, bakteriálne a kvasinkové infekcie. Upravujú aj hladinu cukru v krvi a zlepšujú stav pohybového aparátu.

 

Prospieva ústnej dutine

Vďaka svojím antibakteriálnym účinkom aloe vera zlepšuje celkový stav ústnej dutiny. Chráni ďasná pred baktériami, čím redukuje vytváranie zubného kazu a pomáha pri regenerácii poškodeného tkaniva. Šťavu z aloe vera možno využiť aj na čiastočné znecitlivenie bolestivých miest na zuboch a ako prvú pomoc pri popálení ústnej dutiny horúcim nápojom alebo jedlom.

 

Vyživuje všetky vrstvy kože a podporuje hojenie

Aloe vera svijím obsahom vitamínov, aminokyselín a ďalších dôležitých látok významne posilňuje pokožku, a to zvnútra i zvonka. Dodáva pokožke potrebné stavebné látky a vyživuje všetky jej vrstvy, pomáha odstraňovať odumreté bunky a podporuje vznik nových buniek, vďaka čomu zostáva pokožka hladkou a pevnou. Staršej pleti pomáha viazať vlhkosť a udržiavať tonus. Zvlhčujúci a zmäkčujúci gél z aloe vera urýchľuje hojenie pokožky pri menších popáleninách, zmierňuje bolesť, opuch a svrbenie pri bodnutí hmyzom a pomáha liečiť plesne, bradavice, ekzémy a psoriázu. Keďže gél neobsahuje nijaké olejové substancie, jeho antimikrobiálne a protizápalové účinky sa využívajú aj pri ošetrovaní akné.

 

Zlepšuje výživu a kvalitu vlasov

Užívaním šťavy z aloe vera možno zlepšiť aj výživu vlasových buniek a vlasových folikúl. Účinné látky aloe vera totiž dokážu stimulovať všetky biochemické procesy zodpovedné za zdravý rast a vzhľad vlasov - podporujú mitotické delenie zárodočných buniek nových vlasov, ako aj keratinizáciu, t. j. tvorbu keratínu, základnej bielkoviny ľudského vlasu. Komplexnú starostlivosť o vlasy možno doplniť napr. prípravkom s názvom Aloe First/Activator, ktorý sa jemnou masážou aplikuje pri korienkoch vlasov, aby sa zvýšila mikrocirkulácia krvi vo vlasových folikulách. Pri poraneniach vlasovej pokožky, ekzémoch a psoriáze sa odporúča vždy pred spaním aplikovať jemnou masážou na postihnuté miesta krém Aloe Vera Gelly, ktorý okrem toho, že podporuje podkožnú mikrocirkuláciu, zbavuje pokožku baktérií a mazu.

 

Patrí k najúčinnejším prírodným detoxikačným prostriedkom

Aloe vera obsahuje viac ako dvesto rôznorodých, veľmi účinných prírodných zložiek vo vyvážených pomeroch, ktoré v ľudskom organizme pokrývajú celodennú potrebu najdôležitejších látok vrátane ochranných antioxidantov (vitamínu C, E a beta-karoténu). Zároveň telu pomáhajú, aby sa zbavilo nežiadúcich toxických látok. Výťažok z aloe vera sa dnes považuje za najúčinnejší známy prírodný detoxikačný prodtriedok - detoxikant 21. storočia. A tak sa zdá, že starí Egypťania a Gréci, neúnavne hľadajúci spôsob, ako si zachovať zdravie, krásu a dlhý život, postavili aloe vera na piedestál výnimočnosti.