Základ starostlivosti o pleť je Vyživovať a chrániť

10.08.2014 11:18

 

Nemôžete zmeniť typ svojej pleti, no môžete zmeniť hydratačný krém, ktorý používate, aby viac vyhovoval vašim špecifickým potrebám. Spoločnosť Forever má širokú škálu hydratačných produktov vysokej kvality, ktoré ponúkajú riešenie pre každý typ pleti. Pozrieme sa na niektoré z najpopulárnejších hydratačných krémov a pomôžeme vám, ako si správne vybrať.

Hydratácia je najdôležitejšou súčasťou vašej každodennej rutiny starostlivosti o pleť, bez ohľadu na vek a typ vašej pleti, hovorí odborníčka na starostlivosť o pleť a kozmetiku, Louise Rileyová. „Hlavným dôvodom na používanie hydratačného krému je chrániť pleť pred nepriazňou počasia a zabrániť jej dehydratácii. To vám pomôže mať proces starnutia pod kontrolou, čo je samozrejme kľúčový problém väčšiny ľudí. „Rad hydratačných krémov od spoločnosti Forever je pre pleť výnimočne blahodarný vďaka pridaniu nášho patentovaného 100 %-ného stabilizovaného aloe vera gélu. Čo je však také jedinečné na obsahu aloe vera v hydratačnom kréme?

„Aloe vera je adaptogén, takže všetky naše produkty môžete odporúčať pre väčšinu typov pleti, pretože aloe sa prispôsobuje tomu, čo jednotlivé typy pleti potrebujú práve v tej chvíli,“ vysvetľuje Louise. Aloe má v našich hydratačných produktoch aj ďalšiu výnimočnú funkciu. Schopnosť dopĺňať kľúčové zložky tam, kde sú najviac potrebné. „Dodáva ďalšie nevyhnutné zložky priamo do hĺbky pokožky, kde sú potrebné na pomoc pri tvorbe nových pleťových buniek, namiesto toho, aby len tak zbytočne zostávali na povrchu pleti,“ hovorí Louise  

 

Poznáte svoju pleť?

Naše produkty majú špeciálne pridané zložky na uspokojenie individuálnych potrieb rôznych typov pleti.

 

1.  Starnúca pleť

Sonya Skincare Collection je úžasná pre starnúcu pleť, pretože obsahuje mnoho aktívnych látok zameraných na riešenie príznakov starnutia vrátane bieleho čaju, kolagénu, elastínu, vitamínu E a prírodných exfoliantov pre zosvetlenie a obnovu povrchu pleti.

Deep Moisturizing Cream z kolekcie Sonya je dokonalý pre starnúcu pleť, pretože obsahuje extrakt z borovicovej kôry, o ktorom je dokázané, že pomáha posilniť kolagén v pleti. Kôra borovice tiež môže spomaliť stratu kyseliny hyalurónovej, potrebnej pre udržanie vlhkosti. Je to veľmi dôležité, pretože prírodná tvorba kyseliny hyalurónovej sa znižuje po dosiahnutí veku 55 rokov,“ hovorí Louise. Recovering Night Cream, tiež z kolekcie Sonya, obsahuje zložky proti starnutiu, ktoré účinkujú proti jemným i výraznejším vráskam, kým spíte.

Pamätajte, vystavovanie sa slnku je jedným z hlavných dôvodov vrások, stareckých škvŕn a sfarbenia kože, takže nezabudnite používať Aloe Sunscreen alebo Aloe Sunscreen Spray, ktoré poskytujú ochranu pred UVA a UVB žiarením.

 

2.  Suchá a citlivá pleť

Ak je vaša pleť alebo pleť vášho zákazníka suchá, citlivá a náchylná na podráždenie, tak potom môže byť Aloe Propolis Creme od spoločnosti Forever to pravé. Tento hĺbkovo hydratujúci hustý krém upokojuje podráždenie a účinne obnovuje hydratáciu. Špeciálna zmes aloe vera, prírodného včelieho propolisu a harmančeka tiež pomáha udržiavať úžasný odtieň a štruktúru pleti. Propolis je prírodná látka, ktorú vytvárajú včely, aby dezinfikovali a chránili svoje úle. 

 

3.  Mastná a zmiešaná pleť

Mastná pleť môže byť počas dňa náchylná na nadmerný lesk, ktorý sa len ťažko odstraňuje, najmä ak nosíte mejkap alebo pracujete v teplom prostredí. Výber vhodného hydratačného krému môže s týmto problémom pomôcť, hovorí Louise. „Firming Day Lotionje vhodný pre mastnú kombinovanú pleť, keďže je to dobrý podklad a pomáha eliminovať lesk, ktorý je spôsobený mastnotou.” Tento produkt je výborný na nosenie pod mejkapom alebo kedykoľvek chcete, aby vaša pleť ostala svieža a matná. Tiež pomáha sťahovať otvorené póry, čo bežne prekáža ľuďom s mastnou pleťou. 

 

Viacúčelové produkty, ktoré musíte mať

Náš Aloe Lotion a Aloe Moisturizing Lotion sú vhodné pre citlivú pleť so sklonom k ekzémom a psoriáze, no tiež obsahujú kolagén a elastín proti starnutiu, nevyhnutné pre udržiavanie štruktúry a pevnosti pleti. Oba tieto produkty môžete používať na celé telo, taktiež na ruky a na tvár.

Aloe Vera Gelly je ďalším z hydratačných produktov pôsobiacich na viacerých úrovniach. Je úžasný pre každého, kto nechce používať ťažké a mastné krémy. Aj tento produkt sa môže používať na tvár, ruky, telo a tiež je úžasný na upokojenie podráždenej pleti a rán.